WÓDKI ZIEMNIACZANE

Wódki ziemniaczane

Wódka ziemniaczana to unikalna odmiana tego wysokoprocentowego alkoholu. W naszym asortymencie znajdziecie najbardziej znane i popularne wódki ziemniaczane.

Wódka ziemniaczana

Wódki ziemniaczane są rzadsze od wódek zbożowych jednak ta unikalność nadaje im pewnego rodzaju wyjątkowości. Zobaczcie najlepsze i najbardziej popularne wódki ziemniaczane dostępne u nas. Jedną z najbardziej znanych i cenionych spośród wódek ziemniaczanych jest wódka Fryderyk Chopin. Do nieco tańszych należy wódka Luksusowa, którą często można znaleźć na półkach sklepowych. Inną, nieco droższą ale równie cenioną jest wódka "Polski Ziemniak".

Wódka to napój alkoholowy, który jest dość czysty z założenia. Dobrze zrobiona wódka to prawie w całości woda i alkohol, z odrobiną smaku pochodzącą ze skrobi i być może kroplą lub dwiema sztucznych aromatów. Wódkę można wytwarzać z niemal każdej rośliny o dużej zawartości skrobi lub cukru, w tym z owoców i samego cukru, ale większość wódki jest obecnie wytwarzana z ziaren, takich jak pszenica i jęczmień. Ziemniaki są również popularną bazą wódki ze względu na swój neutralny profil smakowy.

Oprócz względnej czystości wyróżniającą cechą wódki jest wysoka zawartość alkoholu. Prawie wszystkie wódki są sprzedawane z zawartością około 40% alkoholu lub alkoholu.

Wódki kukurydziane i pszenne cenione są ze względu na subtelną słodycz i łagodny smak. Z drugiej strony wódka ziemniaczana jest bardzo neutralna w smaku, dzięki czemu idealnie nadaje się do napojów mieszanych.
Filtry
15PLN 209PLN
POMOC EKSPERTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?