GINY

Gin

Poznaj najlepsze giny z całego świata! Nasza oferta to dziesiątki różnych butelek ginu. Ten wyśmienity i mocny alkohol w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność w Polsce i na świecie. 

Zobacz dostępne giny:

Czym jest Gin?

Gin to przezroczysty, klarowny napój alkoholowy. To rodzaj jałowcówki wywodzący się z krajów anglosaskich. Po destylacji zawiera 35-40% alkoholu. W procesie wykorzystane są jagody jałowca. Spożywany jest najczęściej z innymi napojami tak by zmniejszyć jego gorzki oraz nieco cierpki smak, z którego niejako słynie.

Z czego składa się Gin?

Gin to czysty spirytus, który jest wytwarzany przez destylację sfermentowanego zboża i wielu innych roślin, z których jeden zgodnie z prawem musi być jałowcem. Zatem zasadniczo to czysty etanol lub wódka bez smaku, która jest aromatyzowana poprzez ponowną destylację przy użyciu szeregu naturalnych składników.

giny

Historia ginu

Chociaż nierozerwalnie związany z Wielką Brytanią i często uważany za narodowego ducha Anglii, pochodzi z Holandii, gdzie pierwsza wzmianka o napojach zdrowotnych na bazie jałowca pojawiła się w holenderskiej publikacji w 1269 roku.

Do połowy XVII wieku wielu holenderskich gorzelników spopularyzowało powtórną destylację spirytusu słodowego z jałowcem i innymi przyprawami, w tym anyżem i kminkiem (w celu zamaskowania złego smaku spirytusu), które były sprzedawane w aptekach i stosowane w leczeniu szeregu problemów zdrowotnych . Od tego czasu Gin stworzył historię stosowania w medycynie.

Gin Bombay

Gin - podstawowe informacje

Powszechnie uważa się, że pochodzi od niderlandzkiego słowa „jałowiec”, które oznacza „jenever”, które następnie poddano zmianie anglojęzycznej na „ginever”, a następnie na „gin”.

Kolor: Generalnie przejrzysty, chociaż niektóre naparowane giny mają lekki odcień

Region: produkowane w Wielkiej Brytanii, ale można je wytwarzać wszędzie. Istnieje 13 ginów, które mają „chronione oznaczenie geograficzne”, a najsłynniejszy jest Plymouth, który jest produkowany w Plymouth od 1793 r.

ABV: minimum 40% ABV

Wykonane z: Zwykle zacieru zbożowego (pszenicy, jęczmienia lub kukurydzy), ale może być zrobiony z dowolnego zacieru lub w niektórych przypadkach spirytusu z winogron w celu uzyskania neutralnego spirytusu, który jest następnie redestylowany lub infuzowany głównie jagodami jałowca.

giny sklep internetowy

Gin - proces produkcji

Wytwarzany podobnie jak wódka, a neutralnym alkoholem jest wysoko skoncentrowany etanol, który zgodnie z prawem musi być pochodzenia rolniczego. Zwykle jest to ziarno, ale niektórzy producenci ginu używają etanolu z winogron, buraków cukrowych lub melasy. Preferowane są alkohole zbożowe, ponieważ nadają Ginowi bardziej rześką teksturę, podczas gdy alkohole na bazie melasy mogą sprawiać wrażenie miękkości i słodyczy.

Etanol oczyszcza się w drodze wielokrotnych destylacji, aby osiągnąć minimalne stężenie alkoholu wynoszące co najmniej 96% objętości.

Destylatorzy mogą dodawać dowolne inne naturalne składniki i rośliny, aby osiągnąć docelowy smak - powszechnymi dodatkami są zioła, owoce, orzechy, przyprawy i miód.

Podsumowanie


Czy przypadł Ci do gustu nasz asortyment kategorii giny? Wierzymy, że tak. Posiadamy prawdopodbnie jeden z największych wyborów butelek różnych producentów, z wielu regionów na świecie. Jeśli planujesz jakąś imprezę okolicznościową możesz urozmaicić gościom smak proponując najlepszej jakości szampany lub wina. Oczywiście nie jest najlepszym pomysłem mieszanie alkoholi. Jednak dobrze aby uczestnicy naszej imprezy mieli po prostu wybór czego się napić. W połączeniu z odpowiednimi przekąskami oraz muzyką na pewno będziecie się świetnie bawić. 

Zawsze staramy się oferować naszym klientom najlepszej jakości alkohol w możliwie niskich cenach. To dzięki temu zyskaliśmy sobie zaufanie setek jak nie tysięcy klientów w okolicach Zielonej Góry i całej Polski. Od pewnego czasu staramy się rozwijać nasz asortyment. W ten sposób docieramy do wszystkich potencjalnych klientów na terenie kraju. 

Zobacz aktualne promocje na gin w platformie do składania zamówień alkoholeswiata24.pl

Filtry
9PLN 225PLN
POMOC EKSPERTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?