GINY

Gin - sklep internetowy

Poznaj najlepsze giny z całego świata! Nasz sklep internetowy posiada w ofercie dziesiątki różnych butelek ginu. Ten wyśmienity i mocny alkohol w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność w Polsce i na świecie. 

Zobacz dostępne giny:

Gin

Z czego składa się Gin?

Gin to czysty spirytus, który jest wytwarzany przez destylację sfermentowanego zboża i wielu innych roślin, z których jeden zgodnie z prawem musi być jałowcem. Gin to zasadniczo czysty etanol lub wódka bez smaku, która jest aromatyzowana poprzez ponowną destylację przy użyciu szeregu naturalnych składników.

giny

Historia ginu

Chociaż nierozerwalnie związany z Wielką Brytanią i często uważany za narodowego ducha Anglii, pochodzi z Holandii, gdzie pierwsza wzmianka o napojach zdrowotnych na bazie jałowca pojawiła się w holenderskiej publikacji w 1269 roku.

Do połowy XVII wieku wielu holenderskich gorzelników spopularyzowało powtórną destylację spirytusu słodowego z jałowcem i innymi przyprawami, w tym anyżem i kminkiem (w celu zamaskowania złego smaku spirytusu), które były sprzedawane w aptekach i stosowane w leczeniu szeregu problemów zdrowotnych . Od tego czasu Gin stworzył historię stosowania w medycynie.

Gin Bombay

Gin - podstawowe informacje

Powszechnie uważa się, że pochodzi od niderlandzkiego słowa „jałowiec”, które oznacza „jenever”, które następnie poddano zmianie anglojęzycznej na „ginever”, a następnie na „gin”.

Kolor: Generalnie przejrzysty, chociaż niektóre naparowane giny mają lekki odcień

Region: produkowane w Wielkiej Brytanii, ale można je wytwarzać wszędzie. Istnieje 13 ginów, które mają „chronione oznaczenie geograficzne”, a najsłynniejszy jest gin Plymouth, który jest produkowany w Plymouth od 1793 r.

ABV: minimum 40% ABV

Wykonane z: Zwykle zacieru zbożowego (pszenicy, jęczmienia lub kukurydzy), ale może być zrobiony z dowolnego zacieru lub w niektórych przypadkach spirytusu z winogron w celu uzyskania neutralnego spirytusu, który jest następnie redestylowany lub infuzowany głównie jagodami jałowca.

giny sklep internetowy

Gin - proces produkcji

Gin jest wytwarzany podobnie jak wódka, a neutralnym alkoholem jest wysoko skoncentrowany etanol, który zgodnie z prawem musi być pochodzenia rolniczego. Zwykle jest to ziarno, ale niektórzy producenci ginu używają etanolu z winogron, buraków cukrowych lub melasy. Preferowane są alkohole zbożowe, ponieważ nadają Ginowi bardziej rześką teksturę, podczas gdy alkohole na bazie melasy mogą sprawiać wrażenie miękkości i słodyczy.

Etanol oczyszcza się w drodze wielokrotnych destylacji, aby osiągnąć minimalne stężenie alkoholu wynoszące co najmniej 96% objętości.

Destylatorzy mogą dodawać dowolne inne naturalne składniki i rośliny, aby osiągnąć docelowy smak - powszechnymi dodatkami są zioła, owoce, orzechy, przyprawy i miód.

 

Filtry
13PLN 225PLN
POMOC EKSPERTA:
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?