RUMY

Rum online - sklep internetowy

Witajcie w świecie najlepszego na świecie rumu online. Zwiedź z nami wszystkie zakątki smakowe rumu z Karaibów oraz innych regionów. Poznaj rum w wielu różnorodnych kolorach i odmianach. Wybierz swój  i zamów w naszym sklepie online.

Czym jest rum?

Rum to napój o wysokiej zawartości alkoholu. Zazwyczaj oscyluje ona pomiędzy 37,5% a nawet 80%. Wytwarza się go ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej albo z koncentratu takiego soku lub też z melasy. Rum często kojarzony jest jako trunek piratów, żeglarzy czy rabusiów. Samo pochodzenie słowa rum nie jest do końca jasne. Możliwe, że pochodzi od ostatniej sylaby słowa cukier w języku łacińskim czyli saccharum. Najpopularniejsze rodzaje rumu to rum ciemny, biały i złoty.  Rumy dzielimy również ze względu na ich tzw. styl. Chodzi o pochodzenie rumu ze względu podział kolonialny czyli rum angielski, francuski i hiszpański.

Rum biały, ciemny i złoty - online

Rumy dzielimy na 3 podstawowe rodzaje czyli rum ciemny, biały i złoty.

Oprócz barwy różni je także:

Rum biały

lub inaczej przejrzysty czy srebrny – jest dość słodki i stanowi raczej składnik drinków czy koktajli. Ma delikatny i łagodny smak. Większość rumu białego importowana jest z Portoryko.

Rum złoty (bursztynowy)

posiada mocniejszy aromatu od białego rumu, a kolor wynika z przechowywania w beczkach.

Rum ciemny (czarny)

posiada dość intensywny smak oraz aromat. Pochodzi z krajów takich jak Haiti, Jamajka oraz Martynika oraz innych krajów Ameryki Środkowej. Bywa stosowany w gotowaniu.

Czym różni się rum angielski, hiszpański i francuski?


Oczywiście sama nazwa danego stylu wskazuje na jego kolonialne pochodzenie podziału Karaibów. Czym różnią się te style rumu od siebie?

Rum angielski

jest alkoholem dość ciężkim. Zazwyczaj uzyskiwany jest z melasy z pomocą klasycznych miedziowych aparatów destylacyjnych. Ten rodzaj rumu charakteryzuje długi czas fermentacji oraz duża intensywność smaku. Przykładowe rumy należące do tego typu to – spiced, overproof, a także navy i proof. Produkowany jest głównie na Barbados, Jamacje i Belize

Rum francuski

wytwarzany jest z trzciny cukrowej i jej soku. Charakteryzuje go smak trzciny cukrowej oraz nuta owocowa. Bywa także nazywany rumem rzemieślniczym a produkowany jest głównie na Maderze, Gwadelupie i Martynice

Rum hiszpański

to alkohol tworzony z melasy. Ma dość delikatny smak oraz stosunkowo krótki okres fermentacji. Jego smak ma nutę korzenną oraz słodką. Ten rum produkowany jest głównie w Gwatemali, Dominikanie oraz Wenezueli. Ta klasyfikacja stanowi raczej umowny podział ponieważ dziś produkcja odbywa się w wielu różnych miejscach na świecie.

W naszym asortymencie znajdziecie ten szlachetny alkohol z każdego możliwego zakątku świata. Oferujemy najlepszy rum online jaki możecie znaleźć w sklepach internetowych. Od zawsze stawiamy na najwyższą jakość oferowanych alkoholi ze świata.
Filtry
14PLN 2999PLN
POMOC EKSPERTA:
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?