RUMY

Rum online

Witajcie w świecie najlepszego rumu online. Zwiedź z nami wszystkie zakątki smakowe rumu z Karaibów oraz innych regionów. Poznaj rum w wielu różnorodnych kolorach i odmianach.

Wybierz swój ulubiony rum i zamów na naszej platformie do składania zamówień już teraz.

Czym jest rum?

Rum to napój o wysokiej zawartości alkoholu. Zazwyczaj oscyluje ona pomiędzy 37,5% a nawet 80%. Wytwarza się go ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej albo z koncentratu takiego soku lub też z melasy. Rum często kojarzony jest jako trunek piratów, żeglarzy czy rabusiów. Samo pochodzenie słowa rum nie jest do końca jasne. Możliwe, że pochodzi od ostatniej sylaby słowa cukier w języku łacińskim czyli saccharum. Najpopularniejsze rodzaje rumu to rum ciemny, biały i złoty.  Rumy dzielimy również ze względu na ich tzw. styl. Chodzi o pochodzenie rumu ze względu podział kolonialny czyli rum angielski, francuski i hiszpański.

rum online

Rum biały, ciemny i złoty - online

Rumy dzielimy na 3 podstawowe rodzaje czyli rum ciemny, biały i złoty.

Oprócz barwy różni je także:

Rum biały

lub inaczej przejrzysty czy srebrny – jest dość słodki i stanowi raczej składnik drinków czy koktajli. Ma delikatny i łagodny smak. Większość rumu białego importowana jest z Portoryko.

Rum złoty (bursztynowy)

posiada mocniejszy aromatu od białego rumu, a kolor wynika z przechowywania w beczkach.

Rum ciemny (czarny)

posiada dość intensywny smak oraz aromat. Pochodzi z krajów takich jak Haiti, Jamajka oraz Martynika oraz innych krajów Ameryki Środkowej. Bywa stosowany w gotowaniu.

rum sklep internetowy

Czym różni się rum angielski, hiszpański i francuski?

Oczywiście sama nazwa danego stylu wskazuje na jego kolonialne pochodzenie podziału Karaibów. Czym różnią się te style rumu od siebie?

Rum angielski

jest alkoholem dość ciężkim. Zazwyczaj uzyskiwany jest z melasy z pomocą klasycznych miedziowych aparatów destylacyjnych. Ten rodzaj rumu charakteryzuje długi czas fermentacji oraz duża intensywność smaku. Przykładowe rumy należące do tego typu to – spiced, overproof, a także navy i proof. Produkowany jest głównie na Barbados, Jamajce i Belize

Rum francuski

wytwarzany jest z trzciny cukrowej i jej soku. Charakteryzuje go smak trzciny cukrowej oraz nuta owocowa. Bywa także nazywany rumem rzemieślniczym a produkowany jest głównie na Maderze, Gwadelupie i Martynice

Rum hiszpański

to alkohol tworzony z melasy. Ma dość delikatny smak oraz stosunkowo krótki okres fermentacji. Jego smak ma nutę korzenną oraz słodką. Ten rum produkowany jest głównie w Gwatemali, Dominikanie oraz Wenezueli. Ta klasyfikacja stanowi raczej umowny podział ponieważ dziś produkcja odbywa się w wielu różnych miejscach na świecie.

rum

Inne informacje i ciekawostki

Rum to trunek wytwarzany w różnych stylach i w wielu (głównie tropikalnych) lokalizacjach na całym świecie. Trzcina cukrowa jest surowcem stojącym za wszystkimi stylami rumu, od czystego kubańskiego ron blanco po najciemniejszy jamajski rum Navy. Niektóre rumy, zwłaszcza brazylijska cachaça i Rhum Agricole z francuskich Indii Zachodnich, są destylowane bezpośrednio z soku z trzciny cukrowej. Większość jednak jest wytwarzana z melasy, gęstego, czarnego, syropowego produktu ubocznego procesu produkcji cukru. Złocisty kolor może przypominać wielu ludziom złoto czy nazywanym inaczej cyfrowym złotem - kryptowaluta Bitcoin, którą niestety nie będziecie mogli zapłacić w naszej platformie do składania zamówień. Jednakże, kto wie, może w przyszłości będziemy mogli dać wam takie opcje.

Poznaj naszą platformę do składania zamówień z rumem i innymi alkoholami

W naszym asortymencie znajdziecie ten szlachetny alkohol z każdego możliwego zakątku świata. Oferujemy najlepszy rum online jaki możecie znaleźć w Polsce. Od zawsze stawiamy na najwyższą jakość oferowanych alkoholi ze świata. Dodatkowo w naszej ofercie znajdziecie inne mocne alkohole takie jak wódki czy whisky. Ze słabszych alkoholi polecamy naszą szeroką gamę win. Oczywiście na tym nie poprzestajemy. Możecie u nas również znaleźć najlepsze szampany, likiery, brandy czy koniaki.
Filtry
Kraj
Gatunek
Style rumowe
9PLN 2999PLN
POMOC EKSPERTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?