WHISKY

Whisky online

Wybierz swoją ulubioną whisky i zamów ją już dziś w naszym sklepie internetowym. Oferujemy różne odmiany, najwyższej jakości whisky online w tym najlepszą whisky szkocką, irlandzką, a także japońską i amerykańską. Wolisz tańsze i bardziej popularne marki czy może szukasz czegoś unikalnego z tzw. górnej półki? To wszystko znajdziesz u nas pośród kilku tysięcy różnych butelek!

Zobacz nasz sklep internetowy z najlepszą dostępną whisky!

Czym jest whisky i skąd pochodzi?

Whisky online

Whisky to napój alkoholowy wytwarzany procesem destylacji zacieru zbożowego. Dojrzewa zazwyczaj w dębowych beczkach. Jej pochodzenie to główne kraje anglojęzyczne takie jak Szkocja i Irlandia oraz USA i Kanada. W języku polskim słowo whisky jest nieodmienne. Krajem z którego prawdopodobnie wywodzi się ten trunek to Irlandia. Informacje mówią, że tamtejsi mnisi pędzili ten alkohol już około 7 wieku. Wówczas był to płyn głównie stosowany w celach leczniczych. Wytwarzany poprzez destylację oraz fermentację produktów owocowych. Miał przedłużać życie oraz łagodzić różne niedogodności. Według różnych źródeł whisky mogła zostać wynaleziona przez świętego Patryka.

Typologia whisky

Alkohol ten produkowany jest w wielu różnych regionach świata. W tym celu wykorzystuje się różne metody oraz nieco inne standardy jakościowe. Dlatego też warto lepiej poznać poszczególne gatunki tego trunku oraz ich specyfikę.
Jako że whisky produkowana jest w wielu regionach świata za pomocą nieco odmiennych metod i przy przestrzeganiu odmiennych standardów jakości, przydatne wydaje się pobieżne chociaż rozeznanie w jej rozlicznych gatunkach. Ze względu na kraj pochodzenia whisky podzielić możemy na:

Whisky szkocka

Przez niektórych uznawana jest jako inny gatunek alkoholu tzw. „Scotch”. Wytwarzana jest tylko w Szkocji. W całości produkowana jest ze słodu jęczmiennego czyli single malt lub wymieszana z whisky tworzonego z innych zbóż czyli tzw. Blended. Dojrzewa ona w dębowych oraz używanych beczkach przez co najmniej 3 lata. Jeśli chodzi o najbardziej popularne single malt to będą to np. Glenmorangie, Laphroaig oraz the Balvenie i Ardbeg, a także Glenfiddich.
Natomiast najbardziej popularne szkockie whisky blend to Johnnie Walker oraz Ballantine’s, a także Grant's i Chivas Regal, Teacher's, The Famous Grouse. Uważasz, że szkocka whisky jest najlepsza i szukasz najbardziej unikalnych oraz wybitnej jakości marek tego złocistego trunku? 

whisky szkocka1

Whiskey amerykańska

Wytwarzana jest tylko na terenie USA. Głównymi produktami wykorzystywanymi w produkcji są kukurydza, żyto oraz słód jęczmienny i pszenica. Ta odmiana dojrzewa w nowych drewnianych (dębowych) beczkach przez okres minimum 2 lat. Whisky amerykańskie dzielimy na burbony (pochodzi z hrabstwa Bourbon) oraz Tennesse Whiskey, a także wiele innych mniejszych regionów w tym kraju.
Najbardziej popularnymi gatunkami w tym kraju są Jack Daniel’s, Elijah Craig, Jim Beam, Wild Turkey, Maker's Mark.

jim beam

Whisky irlandzka

Produkowana jest w Irlandii, a głównym składnikiem jest jęczmień i jego słód. Destylowana jest ona 3 razy i dojrzewa przez okres co najmniej 3 lat.
Do najbardziej popularnych na tym rynku możemy zaliczyć marki takie jak np. Paddy, Powers, Jameson oraz Midleton Very Rare, a także Redbreast.
Oczywiście jest również wiele innych znanych i lubianych marek na tym rynku np. Kilbeggan (jedna z najstarszych destylarni). Bushmills, która jest dość znaną marką na świecie. Do innych można zaliczyć Tullamore Dew. Jeśli interesuje Cię tylko najlepsza whisky irlandzka - odwiedź tą kategorię i nasz szeroki oraz unikalny asortyment tego cenionego, szlachetnego trunku.

Poznaj najlepszą whisky online w naszym sklepie internetowym z whisky!whisky irlandzka

Japońska whisky

Produkcja rozpoczęta została w 1924 roku w Japonii.
Whisky japońska wzoruje się na procesie produkcyjnym whisky szkockiej.
Do najbardziej popularnych i rozpoznawalnych marek można zaliczyć Yamazaki oraz Nikka. Jej renoma ciągle rośnie na świecie pomimo tego, że tradycja wytwarzania nie jest aż tak długa jak w innych krajach na świecie. W Japonii produkuje się bardzo dużo różnych blendów. Cechuje je to, że w obrębie jednej destylarni – skład mieszanki – wytwarza się z różnych wersji. To sprawia, że każda destylarnia wytwarza bardzo zróżnicowaną wersje tego szlachetnego trunku. Jest stosunkowo rzadka i słabo dostępna jako whisky online w sklepach internetowych czego nie można powiedzieć o np. szkockiej czy irlandzkiej. Ten złocisty trunek z kraju kwitnącej wiśni jest dość rzadki. Zatem może być również traktowana w kategoriach inwestycyjnych.

whisky japońska

Jak wybrać swoją ulubioną whisky online?

Ważne jest to abyś poznać różne smaki i gatunki z wielu krajów świata. Często poszczególne odmiany i marki różnią się smakiem, charakterem oraz aromatem. Nie wszystkim będą pasowały odmiany whisky, które leżakowały bardzo długo. Nie zawsze również trafi w gust whisky typu blended czy też destylowana 2 lub 3-krotnie. Wiele zależy od waszego gustu, smaku oraz oczywiście również kieszeni. Najdroższe odmiany kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Warto również pamiętać, że nie każda dostępna whisky online pochodzi ze sprawdzonych źródeł i spełnia odpowiednie restrykcyjne kryteria prawne dotyczące procesów produkcyjnych. Pozycjonowanie poszczególnych marek i gatunków whisky pomaga w odpowiednim doborze pod względem smaku. Poznaj nasz sklep internetowy z whisky, znajdź najbardziej odpowiedni dla siebie rocznik i kraj pochodzenia oraz rodzaj. Przejrzyj naszą stronę i asortyment w sklepie internetowym. Na pewno odnajdziesz w nim swoje ulubione whisky!

Rodzaje i gatunki

W ofercie naszego sklepu internetowego online znajdziecie whisky szkocką, irlandzką i japońską, a także burbon (opisy tych typów znajdziecie poniżej).
Whisky dzielimy na blend, single malt i single cask.
Ten szlachetny trunek posiadamy w wielu różnych smakach np. whisky torfową czy też dymną, a także łagodną i owocową. 
Whisky z naszej oferty leżakują w różnych beczkach np. po rumie, po sherry, po oloroso, po pedr ximenes czy też po burbonie lub po winie.
Znajdziecie u nas 15 czy 20 letnie whisky. Oczywiście jedną z najbardziej znanych i popularnych jest szkocka whisky, która także znajduje się w naszej ofercie.
Wybierz najlepszą whisky online i zamów już dziś!


Znajdziesz u nas również inne najlepsze alkohole świata!

Oferujemy szeroki wybór różnorodnych alkoholi z każdego zakątka świata np. wino, rumy, giny oraz wódki, likiery i kremy oraz piwa cydry i miody pitne. U nas kupisz także wykwintną i szlachetną brandy i koniak. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą alkoholu online naszego sklepu internetowego!

Filtry
8PLN 34900PLN
POMOC EKSPERTA:
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?