WHISKEY BURBON

Whiskey Burbon online

to szlachetna odmiana amerykańskiej whiskey. Nasz sklep internetowy oferuje wiele jej marek. Zapraszamy do wypróbowania i zamawiania online Whiskey Burbon.

Wybierz i zamów swoje whiskey Burbon online już dziś!

Dodatkowe informacje o Whiskey Burbon

whiskey amerykańska – wytwarzana głównie z kukurydzy (zawartość min. 51%, zazwyczaj 70%) oraz innych zbóż takich jak np. żyto czy słód jęczmienny. Burbon produkowany jest od XVIII wieku. Leżakuje w nowych beczkach z drewna dębowego dzięki czemu uzyskuje specyficzny smak.

W 1964 roku ustalony został standard jaki powinien spełniać alkohol Burbon

Przede wszystkim musi on zawierać nie więcej niż 80% czystego alkoholu. O proporcjach kukurydzy już pisaliśmy. Kolejnym elementem jest to, że whiskey Burbon musi być wytworzone tylko z naturalnych składników. Nie może on zostać wlany do beczek jeśli ma więcej niż 62,5% alkoholu. Musi leżakować tylko w nowych i opalonych beczkach z drewna dębu. Jeśli spełnia powyższe kryteria i leżakował nie mniej niż dwa lata może zostać nazwany Straight Bourbon. Jeśli leżakował krócej niż 4 lata musi zawierać informacje o tym okresie.

Burbon – proces produkcji

Zazwyczaj do jego wytworzenia wykorzystywana jest mieszanka zbóż, którą w znaczniej większości (70%) stanowi kukurydza. Reszta mieszanki to żyto lub pszenica oraz słód jęczmienny. Tak tworzony zacier poddawany jest fermentacji, a następnie destylacji. Wytworzony alkohol trzymany jest w beczkach z drewna dębowego. W ten sposób, poprzez leżakowanie, Burbon zyskuje swój kolor i smak. Im dłużej znajduje się w beczce tym jest ciemniejszy.

W kolejnym etapie Burbon z beczek jest wylewany oraz mieszany z wodą by uzyskać odpowiednie stężenie nie mniejsze niż 40%. Często na rynku dostępny jest Burbon online w mocach 43 i 45 lub nawet 47 czy 50%, a także spotykany jest 53,5%. Burbony rozlewane prosto z beczek czyli np. cask strength czy barrel mają stężenie alkoholu około 60%.


Zobacz również inne alkohole i whisky online z całego świata!

Filtry
9PLN 1390PLN
POMOC EKSPERTA:
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?