Rodzaj whisky :Single Malt Whisky
Kraj :Szkocja
Beczka:Burbon
Smak whisky:Torfowa
Udostępnij:

Nadszedł czas ujawnienia długo wyczekiwanej tajemnicy Moet Hennessy.  Wyłoniona została długo wyczekiwana whisky Ardbeg, która została wydana aby złożyć hołd Mickey Heads-wieloletniemu kierownikowi destylarni Ardbeg, który w październiku przekazał zarządzanie destylarnią Islay Colinowi Gordonowi. Ardbeg Arrrrrrrdbeg! jest złożonym hołdem dla Mickey Heads, który pozostanie w pamięci dla fanów torfowego słodu jako Przewodniczący Komitetu Ardbeg.

Ardbeg Arrrrrrrdbeg! whisky słodowa całkowicie dojrzewa w beczkach po żytniej whisky, który jest czymś zupełnie nowym w Ardbeg. Whisky butelkowana z mocą 51,8%.Wyjątkowa etykieta butelki przedstawia samego Mickey Heads jako nieustraszonego kapitana. Jest to dzieło brazylijskiego artysty i grafika Butchera Billy'ego.

Kolor: słomkowy 
 

Nos: wyczuwalne aromaty wędzonych bananów i gruszek dryfujące na żytnim chlebie, słodkiej wanilii, toffi i  anyżu. Po dodaniu odrobiny wody otwierają się nuty cytryny i limonki.

Podniebienie: dużo smaków,wyczuwalne owocowe aromaty, takie jak melony i kiwi. Pojawia się anyż armada w towarzystwie wędzonego toffi z nutą słodkich.

Finsz: długi finisz pozostawia odczucie słoności z orzechami brazylijskimi i delikatnym aromatem dymu, który długo utrzymuje się na podniebieniu.