RUM HABITATION VELIER FORSYTHS WP 502 WHITE 57% 0,7L
Cena:290,00PLN
Ilość: szt.
Udostępnij:

RUM HABITATION VELIER FORSYTHS WP 502 WHITE 57% 0,7L

Habitation Velier Forsyths został wydestylowany w 2015 roku w Worthy Park , najstarszej destylarni na Jamajce, która została ponownie otwarta w 2005 roku po 50 latach zamknięcia. Destylację przeprowadzono w destylatorze. Dlatego Habitation Velier zaklasyfikował ten rum do kategorii „Pure single rums”, czyli rumów destylowanych w jednym garnku (destylator typu Charentais). To, co decyduje o niezwykłej oryginalności tego rumu, to czas trwania fermentacji poprzedzającej destylację: 3 miesiące! Dla porównania fermentacja rumu rolniczego, na przykład z Martyniki, trwa około 2-3 dni.
Procentowa zawartość pierwiastków bezalkoholowych sięga więc 502 mg/litr (o połowę mniej w przypadku rumu rolniczego z Martyniki, około 100 w przypadku rumu białego z hiszpańskiej tradycji). To są elementy, które nadają rumowi jego aromat.
Bardzo aromatyczny w smaku biały rum w najczystszej jamajskiej tradycji!

Nos: typowe dla wyspy rumów z aromaty kleju/rozpuszczalnika i przejrzałe owoce egzotyczne. Do tego nuty mleczne i roślinne (trawa i siano). Nos, który zachwyci miłośników jamajskich rumów. Sprawia wrażenie zdecydowanie wytrawnego, a nawet lekko kwaśnego.

Podniebienie:
jest mniej suchy, niż mogłoby się wydawać, a alkohol jest bardziej obecny, ale mierzony i zrównoważony przez prawie słodki dotyk. Niedaleko minęły nuty werniksu i owoców. Konsystencja jest gęsta i bardzo przyjemna.

Finisz: jest szczególnie długi. Aromaty pozostają w ustach przez kilka minut. Pozostaje wrażenie względnej słodyczy.